Wina w kartonie

05/01/2010

Ostatnimi czasy w sklepach obok butelek z winami coraz częściej pojawiają się wina w kartonie. Wina te mają kilka zalet. Jedną z nich jest bardzo atrakcyjny stosunek ilości do ceny.  Dzięki temu, że wina te są sprzedawane w większej ilości (1.5 litra, 3 litry, czasem nawet 5 litrów) jedno opakowanie przypada na większą ilośc wina. Ponadto to opakowanie najczęściej jest tańsze nić butelka. Dzięki temu jednostkowa cena kieliszka jest bardzo mała.

Drugą zaletą jest sposób zamknięcia tego wina i nalewania. Każdy karton wina wyposażony jest w szczelny kranik. Dzięki temu każdy kieliszek jest nalewany jakby ze świeżo otworzonej butelki. Wino w kartonie nie może się utlenić, gdyż kranik jest uszczelniany winem po nalaniu go do kieliszka.

Ostatnio degustowałem dwa wina sprzedawane w kartonie. Różowe hiszpańskie Tempranillo Rose z regionu kastylia oraz czerwone bułgarskie Cabernet Sauvignon Sec Rosu.

Jedna z użytkowniczek portalu oceniała białe południowoafrykańskie wino z firmy Distell Overmeer Cellars Selected Stein ze szczepów Chenin Blanc i Colombar.

Niestety poza niską ceną wina te najczęściej oznaczają się niezbyt wysoką jakością. Nie oznacza to, że są to słabe wina, ale na pewno nie są to wyjątkowe butelki.

Reklamy

One Response to “Wina w kartonie”

  1. winka Says:

    No i takie winko, na pewno się nie stłucze – kolejna zaleta 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s